Evinizdeki Antika Sarı Fincan Takımları Artık Bir Servet Değerinde

1980 ve 1990’lı yıllar arasında popüler hale gelen ve hemen hemen her evde bulunan sarı fincan takımları, şimdilerde antikacıların ve koleksiyonerlerin gözdesi haline gelmiş durumda.

Fincanların değerini artıran en önemli faktörler arasında dayanıklı ve tahribata uğramamış olmaları bulunurken, antika değeri, kullanışlılık ve estetik görünüm gibi kriterler ödenecek rakamı yukarılara çekebiliyor. Özellikle Anchor Hocking imzası taşıyan orijinal ürünler, alıcılar tarafından daha çok tercih edilmekte.

ANTİKACI ARARKEN DOLANDIRILARA ALDANMAYIN!

Sosyal medya üzerinden antikacılar, bu tarz fincan takımlarını yüksek fiyatlarla satın almak istediklerini duyuruyor. Ancak bu durum, dolandırıcıların da dikkatini çekmiş durumda. Benzeri ürünleri antika fiyatlarından satmaya çalışan dolandırıcıların sayısı her geçen gün artmakta.

FİYATLAR 2250 TL’DEN BAŞLIYOR

Bu özel fincan takımları, ikinci el ve büyük alışveriş sitelerinde 2.250 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Gram altınla yarışan bu fincan fiyatlarına antikacılar daha yüksek teklifler de sunabiliyor. Eski dönemlerin aile yadigarı olan bu fincanlar, sahiplerine ekstra bir gelir kaynağı oluşturmuş durumda.

EN SIK SATILAN MARKA ANCHOR HOCKING

1905 yılında Ohio, ABD’de kurulan cam eşya üreticisi Anchor Hocking, o günden bu yana satış ve üretimlerine devam ediyor. Ancak şirket, eski dönem ürünleri yerine daha modern ürünler üretmeyi tercih ediyor. Bu değişim, antika sarı fincan takımlarının değerini daha da artırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x